Kampania Google Ads w wyszukiwarce, na YouTube i w GDN Adwords

  • Share


Czym dokładnie jest Google Ads? 

Reklamy Google (wcześniej Google Adwords) to system reklamowy Google, który pozwala na wyświetlanie reklam tekstowych i produktowych w wyszukiwarkach, reklam wideo w serwisie YouTube oraz reklam obrazkowych w sieci Google Display Network. 

Jakie są najważniejsze aspekty systemu Google Ads, które zostały omówione? 

Przede wszystkim, należy mieć świadomość, że system opiera się na procesie licytacji. Oznacza to, że marketerzy określają, ile są skłonni wydać na daną reklamę. W rezultacie, stawki będą określane przez poziom konkurencji w danej branży. Ważne jest, aby pamiętać, że w najbardziej podstawowych rodzajów reklam, płacisz za kliknięcie. Ponadto, możesz zdecydować się na określenie stawki za 1000 wyświetleń lub maksymalnej stawki za jedno wyświetlenie w reklamie sieciowej. Pamiętaj, że Google ostatnio zaoferował naprawdę intrygujące rozwiązanie, współczynnik konwersji. 

Ważne jest, aby zrozumieć, że reklamy zaczynają się pojawiać niemal szybko po wprowadzeniu danej kampanii. Oczywiście nie gwarantuje to, że reklama od początku będzie bardzo skuteczna. Warto zauważyć, że system Google Ads zawiera mnóstwo doskonałych metod optymalizacji kampanii. Ważne jest, aby zrozumieć, że do ich funkcjonowania wymagana jest ogromna ilość informacji o konwersji. Ponadto, podstawowe reklamy będą prezentowane w odpowiedzi na zapytania użytkowników odnoszące się do słów kluczowych wybranych przez reklamodawcę. 

Reklama tekstowa w wyszukiwarkach - Najważniejsze korzyści z reklamy tekstowej w wyszukiwarkach 

Ważne jest, aby zrozumieć, że jest to podstawowy format reklamy, które mogą być wykorzystane do prawie każdego rodzaju działalności z niewielkimi trudnościami. Należy pamiętać, że reklama może mieć do trzech nagłówków, dwie dłuższe linie treści, a adres URL strony docelowej. Można również korzystać z rozszerzeń, aby wpłynąć na trafność i przydatność reklam. Linki do podstron są doskonałym przykładem. 

Ważne jest, aby uznać, że te reklamy tekstowe stają się coraz bardziej podobne do organicznych wyników wyszukiwania rok po roku. Ich zadaniem jest prowadzić ludzi do określonej strony docelowej. Wynika to z faktu, że reklama będzie wyświetlana w odpowiedzi na słowa kluczowe, które reklamodawca ma już zdefiniowane. 

Dlaczego warto wybrać reklamy "Call only"? 

Należy pamiętać, że jest to szczególnie unikalny format reklamy tekstowej dla urządzeń mobilnych. Warto zauważyć, że nie przekieruje on odwiedzającego na stronę docelową, ale pozwoli mu po kliknięciu wykonać połączenie telefoniczne na numer telefonu podany przez reklamodawcę. Warto zaznaczyć, że wyżej wymienione rodzaje reklam w pełni zdadzą egzamin w przypadkach, gdy potrzebna jest szybka reakcja na telefon potencjalnego klienta. 

Reklamy dynamiczne Czy realnym rozwiązaniem jest dynamiczna reklama wyszukiwania (DSA)? 

Jest to inna forma reklamy tekstowej. Charakteryzuje je odrębna procedura generowania i dostosowywania się do zapytań internautów. Celem reklamodawcy jest zdefiniowanie tylko jednej linijki opisu. Automat Google natomiast dobiera nagłówek reklamy oraz stronę docelową tak, aby zapewnić użytkownikowi jak największe dopasowanie promowanej treści do jego zapytania. 

Oznacza to, że reklamodawca nie jest zobowiązany do definiowania słów kluczowych, jak ma to miejsce w systemie Google Ads. Wspomniany wcześniej rodzaj reklamy jest doskonałym wyborem dla blogów tematycznych oraz sklepów internetowych. Warto zauważyć, że reklama DSA będzie odpowiadać na pytania, które są wielosłowne, szczegółowe i ogólnie trudne do przewidzenia. Będą one również prowadzić czytelników do witryny reklamodawcy. W rezultacie, nie powinno być zaskoczeniem, że reklamy DSA są często najbardziej skuteczne ze wszystkich dostępnych form reklamowych. 

Jakie są korzyści z reklam produktów PLA? 

Jest to fantastyczna konstrukcja dla każdego sklepu internetowego. Reklamy te będą pojawiać się na samej górze wyników wyszukiwania. Warto zaznaczyć, że ich wyróżnikiem będą nie tylko zdjęcia konkretnych przedmiotów, ale także widoczne w reklamie ceny. Należy pamiętać, że do stworzenia tych reklam potrzebne będzie dodatkowe konto Merchant Center oraz plik danych z informacjami o asortymencie sklepu. 

Ważne jest, aby zrozumieć, że reklamy nie będą wymagały definiowania słów kluczowych. Najprościej rzecz ujmując, będą one prezentowane jako konsekwencja skojarzenia zapytania użytkownika z nazwą lub opisem produktu z pliku danych. Należy pamiętać, że opisy i nazwy określonych przedmiotów muszą być poprawnie skojarzone z zapytaniami konkretnych konsumentów. 

Dlaczego tradycyjne banery reklamowe w sieci reklamowej (GDN) są z roku na rok coraz bardziej popularne? 

Zaleca się, aby osoby zainteresowane reklamą nowego produktu lub marki opracowały baner reklamowy. Należy pamiętać, że Google Ads obsługuje obecnie kilkanaście rozmiarów reklam, które mogą być wyświetlane na stronach sieci reklamowych lub w aplikacjach na smartfony. Możliwość kształtowania przekazu jest zdecydowanie najczęściej uznawaną zaletą tych reklam. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że reklamy banerowe mogą być wykorzystywane do retargetingu. 

Jakie są korzyści z elastycznych reklam w sieci reklamowej? 

Google zaprojektował elastyczne reklamy, aby ułatwić zarządzanie reklamami, ułatwić tworzenie reklam dla sieci reklamowej oraz zapewnić niezależność reklam generowanych z boksów reklamowych sieci. Należy pamiętać, że jest to dość dynamiczny typ reklamy. Zadaniem reklamodawcy jest określenie tylko tych elementów, z których system będzie generował reklamy. 

Dlaczego warto wybrać reklamy YouTube? 

Nie każdy wie, że YouTube jest drugą co do wielkości wyszukiwarką na świecie. Warto wiedzieć, że system Google Ads pozwala na prowadzenie kampanii reklamowej opartej o video zamiast zdjęć. Dzięki temu możesz wyświetlać swojej grupie docelowej sześciosekundowe filmy lub dłuższe reklamy, które będą pojawiać się w trakcie oglądanego przez konsumenta filmu. Warto zauważyć, że dostępne są praktycznie wszystkie te same opcje targetowania, co w pozostałej części systemu Google Ads. Istnieje możliwość targetowania na określone kanały użytkowników YouTube. Wspomniany portal jest częścią sieci Google Ads. 

Czy reklama w Gmailu będzie opłacalna? 

Z Gmaila korzysta z roku na rok coraz większa liczba osób. Warto zauważyć, że niemal każdy, kto posiada smartfona z systemem operacyjnym Android, ma takie konto. Google, jak wiadomo, jest właścicielem usługi Gmail. W związku z tym reklamy mogą być emitowane również w tym środowisku. Warto wspomnieć, że będą one dostarczane bezpośrednio do skrzynek pocztowych użytkowników w postaci wiadomości e-mail. Gdy wyświetlana jest cała treść wiadomości, płaci się w tej sytuacji za kliknięcie. W związku z tym jest to fantastyczna struktura dla remarketingu. 

Dlaczego warto postawić na targetowanie geograficzne? 

Jest to doskonała metoda kierowania reklam. Reklamodawca może wybrać, które reklamy są wyświetlane ludziom, którzy mieszkają w określonej lokalizacji lub są nią zainteresowani. Mogą to być prowincje, kraje, miasta lub dzielnice. W ten prosty sposób możesz z powodzeniem dotrzeć ze swoim marketingiem do wybranych przez siebie obszarów lokalnych. 

Profilowanie demograficzne 

System Google Ads można również wykorzystać do ustalenia cech demograficznych wybranej populacji docelowej. Płeć i wiek to doskonałe przykłady. Warto zauważyć, że w niektórych marketplacach możliwe jest również pokazanie płodności ludzi lub przewidywanego dochodu. 

Dlaczego firmy decydują się skupić na konkretnych zainteresowaniach? 

Doskonałą opcją będzie również kierowanie reklam w oparciu o zainteresowania określonych konsumentów. Warto wiedzieć, że opierają się one na wcześniejszych wizytach na innych stronach internetowych lub wyszukiwanych frazach. Dzięki temu realne będzie dotarcie do odbiorców, którzy jeszcze nie dokonali wyboru zakupowego. 

Dlaczego tak popularne jest targetowanie na określone urządzenia? 

Reklamodawcy mogą tak skonstruować swoje kampanie, aby reklamy wyświetlały się na określonym typie urządzenia, jeśli dokładnie wiedzą, z jakich urządzeń korzysta ich grupa docelowa. Możliwe są również zmiany stawek. W uproszczeniu oznacza to, że raportowana kwota za kliknięcia w identyczną reklamę na komputerach będzie większa, a na smartfonach mniejsza. 

Dlaczego warto korzystać z remarketingu? 

Warto zaznaczyć, że jest to fantastyczna alternatywa, ponieważ pozwala marketerowi dotrzeć do osób, które wcześniej odwiedziły jego stronę. Należy jednak pamiętać, że remarketing bez dobrego planu będzie nieskuteczny. Wszyscy ludzie, którzy kiedykolwiek odwiedzili witrynę reklamodawcy są doskonałą ilustracją niewłaściwej publiczności. Wyświetlanie reklamy dla tych, którzy byli w sklepie w koszyku lub na stronie kontaktowej będzie znacznie lepszą alternatywą. Pamiętaj, że możesz łatwo rozwinąć widownię osób, które widziały film reklamowy. 

Jaka jest trafność harmonogramu reklam? 

Warto rozważyć wyświetlanie reklam w godzinach pracy. Stawki za określone okna czasowe mogą być również ustalane przez reklamodawcę. 


Kampania reklamowa Google ADS 

Reklama w Google może szybko uszczuplić Twój budżet, jeśli będzie prowadzona nieprawidłowo, dlatego warto powierzyć ten obowiązek profesjonalistom. W związku z tym serdecznie zachęcamy do złożenia nam wizyty. Do menu można przejść wybierając zakładkę kontakt. 

Wyszukiwarka Google to fantastyczne narzędzie organiczne, ale mówimy tu o SEO, czyli pozycjonowaniu. Kiedy jakiś termin przykuje Twoją uwagę, możesz go "kupić", aby pojawił się na górze wyników wyszukiwania. Jest to określane jako linki sponsorowane przez niektórych. Jeśli szukasz kampanii ppc, czyli kampanii pay per click, jesteśmy zachwyceni, że nas odkryłeś. Google AdWords i marketing internetowy są ze sobą nierozerwalnie związane. 

Rodzaj kampanii, którą wybierzesz, zależy od Twojego celu. Może to być Google Shopping, Google Merchant Center, kampanie produktowe lub frazy w sieci wyszukiwania. Ważne jest, że rodzaj reklamy, której używasz dostarcza nowych klientów do Twojej firmy. Zwrot z inwestycji i zwiększenie odwiedzin na stronie internetowej są zarówno priorytetami dla Twojej firmy. Jeśli więc chcesz dotrzeć do nowych klientów za pomocą kampanii Google Ads, zapraszamy!

 

Zobacz również: 

Nasza oferta: