Jak promować posty na Facebook

  • Share

Choć Facebook jest tylko jedną z wielu platform marketingowych w mediach społecznościowych, istnieje kilka strategii reklamowania firmy w sieci. 

Możesz między innymi tworzyć fascynujące treści, oferować wiedzę branżową, korzystać z reklam na Facebooku, Instagramie, a także generować odwiedzających na swojej stronie internetowej. Przy zastosowaniu odpowiedniej techniki, marketing na Facebooku może być opłacalną opcją dla każdej firmy. 

Na tej stronie omówimy, dlaczego marketing na Facebooku działa i najlepsze metody marketingu na Facebooku, które Twoja firma może zastosować, aby zwiększyć dochody i sprzedaż. Jeśli chciałbyś porozmawiać z profesjonalistą social media przed kontynuowaniem, skontaktuj się z nami poprzez stronę kontaktową. 

1. komunikacja poprzez zamieszczanie informacji informacyjnych 

Posty są kluczowe dla strategii marketingowej Twojej firmy na Facebooku. Dają one regularne informacje dla swoich zwolenników i utrzymują ich na bieżąco z działaniami firmy. 

Aktualizacje są wspaniałą metodą, aby utrzymać klientów na bieżąco o swojej działalności, czy jesteś dealerem ciężkiego sprzętu lub zarządzać piekarni. 

Aktualizacje mogą obejmować godziny pracy Twojej firmy, zabawianie odbiorców, informowanie o nowym produkcie, czy też ogłaszanie promocji i wydarzeń. 

Kiedy publikujesz aktualizacje ze swoimi zwolennikami, informujesz ich, że nadal jesteś aktywny na swoim koncie i zachęcasz ich do interakcji z Twoją firmą poprzez polubienia, komentarze lub odwiedzenie Twojej strony internetowej. 

2. Udostępniaj linki do artykułów na blogu i treści na stronie internetowej 

Nie ma jednak jednego rodzaju treści, które powinieneś publikować. Istnieje kilka alternatyw dla rodzaju postów, które możesz opublikować, a każdy z nich może zaoferować użytkownikom coś specjalnego. 

Wpisy na blogu są nie tylko korzystne dla strategii content marketingowej Twojej strony, ale są również korzystne dla udostępniania na Facebooku. Twój fanpage natychmiast ożyje! 

Kiedy udostępniasz linki do najbardziej aktualnych artykułów blogowych na Facebooku, Twoi Facebookowi followersi będą mieli okazję odwiedzić Twoją stronę i przeczytać je, co spowoduje większy stały ruch na Twojej stronie. W ten sposób, ludzie będą świadomi swoich towarów i usług. Więc pamiętaj, że profil firmy jest przydatnym narzędziem przez cały czas. 

Wpisy na blogu na Twojej stronie na Facebooku mogą również pomóc Ci zdobyć zwolenników, zwłaszcza jeśli są one często udostępniane przez Twoich znajomych. 

Kiedy udostępniasz wpisy na swoim blogu na Facebooku, zawsze dodawaj zdjęcie z linkiem, aby osoby czytające Twój kanał informacyjny mogły go zobaczyć. Współczynnik konwersji wtedy wzrasta. To jest właśnie strategia komunikacji, którą zalecamy. 

Czy szukasz więcej sposobów na poprawę swojej strategii marketingowej na Facebooku? 

3. Zaprojektuj infografikę do rozpowszechniania 

Infografiki są jedną z najwspanialszych form postów na Facebooku do udostępniania. Te grafiki wyjaśniają skomplikowane koncepcje i tematy w ekscytujący, łatwy do zrozumienia sposób, jednocześnie osiągając Twój cel biznesowy. 
Użytkownicy często doceniają oglądanie infografik, ponieważ są one estetycznie atrakcyjne i przyciągają ich uwagę, gdy poruszają się po Twoim feedzie. 

Nauka z infografiki zajmuje również znacznie mniej czasu niż przeczytanie całego eseju na dany temat. 

Infografiki są również łatwo udostępniane, co może przyciągnąć jeszcze więcej osób do Twojej strony na Facebooku, a w efekcie do Twojej strony i firmy. 

Dzielenie się wiadomościami i artykułami dotyczącymi Twojego sektora z Twoimi zwolennikami może być cennym dodatkiem do Twojej strategii mediów społecznościowych na Facebooku, niezależnie od branży. 

Twoi zwolennicy będą coraz bardziej polegać na tobie, jeśli będziesz udostępniać informacje o swojej branży z wiarygodnych źródeł. 

Staniesz się punktem odniesienia dla przyszłych i obecnych konsumentów poprzez dzielenie się własnymi informacjami edukacyjnymi, jak również innych znanych ekspertów branżowych. Więc to jest Facebook social media plan należy zatrudnić do komunikowania się z firmą. 

5. udostępniaj unikalne oferty 

Każdy lubi niesamowite oferty. 

Jako część swojego planu marketingowego na Facebooku, możesz promować kupony, kody rabatowe, konkursy i inne zachęty, aby zwiększyć interakcję konsumentów z treścią. 

Na przykład, można zapewnić bezpłatny kupon lub zachęcić znajomych do akcji swój post pierwszy w celu odblokowania specjalną ofertę poprzez e-mail. W rezultacie znajomi Twoich znajomych będą oglądać Twoje materiały, a znajomy, który podzielił się Twoim artykułem, będzie zadowolony z vouchera! 

6 Wykorzystaj swoje konto na Facebooku na innych stronach. 

Potencjalni klienci muszą być świadomi, że posiadasz konto na Facebooku, aby móc czerpać korzyści z marketingu na Facebooku. 

Oznacza to, że powinieneś odnosić się do swojego profilu na Facebooku w swoich treściach lub na swojej stronie internetowej, kiedy tylko jest to możliwe. 

Włącz przyciski udostępniania społecznościowego do swoich postów na blogu, stron artykułów i infografik, aby czytelnicy mogli udostępniać materiały za pomocą jednego kliknięcia. 

Możesz również zamieścić link do swojej strony w newsletterach i podpisach emaili pracowników, zachęcając subskrybentów do śledzenia Twoich aktualności. 

7 Zrób odniesienie do swojej strony w fizycznym sklepie. 

Jedną z najbardziej skutecznych metod marketingowych na Facebooku jest łączenie obecności online i offline poprzez wzmiankę o Twojej stronie na Facebooku w Twoim prawdziwym biznesie. 

Możesz po prostu zachęcić ludzi do naśladowania cię na Facebooku za pomocą tej metody marketingowej, umieszczając CTA na dole paragonów, naklejki w witrynach sklepowych zapraszając ludzi do naśladowania cię, lub plakaty takie jak te (daj follow, dostać rabat). 

Z tych metod, Twoja kampania marketingowa Facebook dostanie trakcji; Zobacz resztę porad! 

8. Skorzystaj z Facebook Messenger i Messenger 

Facebook jest jednym z najlepszych kanałów do angażowania się z istniejącymi i potencjalnymi klientami. 

Możesz wybrać, która publiczność najlepiej reaguje na Twój biznes, i możesz omówić konkretne wymagania klienta za pośrednictwem komunikatora Facebook i odpowiedzieć na zapytania w wątkach komentarzy. 

Facebook Messenger to fantastyczny sposób na komunikację z konsumentami bezpośrednio online. Jeśli ludzie mają jakiekolwiek pytania dotyczące produktów lub firmy w ogóle, można zachęcić ich do kontaktu z tobą za pośrednictwem komunikatora. 

Możesz również wykorzystać narzędzie Messenger jako formę obsługi klienta, pozwalając konsumentom skontaktować się z Tobą i otrzymać natychmiastową odpowiedź. 

Jest to również doskonały wybór dla osób, które wolą nie rozmawiać ze sprzedawcą przez telefon. 

Facebook pozwala również na konstruowanie kampanii Messenger, które są nastawione na rozpoczęcie dyskusji z demografii docelowej. 

Jeśli jednak dajesz lub promujesz tę opcję, upewnij się, że reagujesz na komunikaty tak szybko, jak to możliwe. 

9 Komentarze

Wątki z komentarzami to dodatkowa opcja angażowania konsumentów. 

Jeśli dana osoba pozytywnie skomentuje np. zdjęcie jednego z Twoich najnowszych produktów, powinieneś się z nią skomunikować, dziękując za zainteresowanie i ekscytację. W ten sposób pokazujesz użytkownikom, że zależy Ci na ich potrzebach. 

Jeśli z drugiej strony odkryjesz nieprzyjemny komentarz, możesz przeprosić za zaistniałą sytuację i zaprosić użytkownika do kontaktu poprzez wiadomość, aby przedyskutować problem. Kiedy otrzymujesz nieprzychylne opinie, pokazuje to, że dbasz o przyjemność swoich konsumentów. 

10. polub treści swoich followersów 

Również spędzić trochę czasu, przechodząc przez posty, które zostały oznaczone z marką, dzięki czemu można je polubić i obserwować, jak konsumenci mówią o swojej organizacji. 

W ten sposób, można podziękować klientom za pisanie o swojej firmie i być może zachęcić ich do tego częściej. Jest to niezwykle korzystne, ponieważ ludzie ufają posty od przyjaciół i rodziny więcej niż te z korporacji i marek. 

11. projektowanie reklam na Facebooku, fb ads 

Reklamy na Facebooku są doskonałym podejściem do spełnienia klientów, gdzie są one już przeglądania. Persona może być dość specyficzne i dobrze zdefiniowane. 

Korzystając z wbudowanego Facebook Ads Manager, możesz zbudować własną kampanię reklamową Facebook PPC lub pay-per-click. 

Osobiste zainteresowania, zwyczaje zakupowe i demograficzne, aby wspomnieć tylko kilka, mogą być używane do kierowania reklam. 
Reklamy są straszne Facebook strategii marketingowej, ponieważ są one niezwykle skuteczne w rysowaniu odwiedzających do strony i zwiększenie zaangażowania z postów. 

Zobacz również: 

Nasza oferta: