Co to jest Instytut Marketingu Treści (CMI)

  • Share

Content Marketing Institute, w skrócie CMI, to dobrze znana platforma marketingowa. Ale jak to się stało i o co w tym wszystkim chodzi? Przeprowadziłem wstępne dochodzenie, korzystając z ich strony internetowej i innych zasobów. A więc masz to, krótka historia CMI. Sami podają na swojej stronie internetowej:
 

…to naprawdę proste. W połowie 2000 roku, pomimo obfitości dobrych blogów, książek i innych zasobów, okazało się, że ludzie mieli wiele pytań dotyczących content marketingu.
Zanim przekształciliśmy się w to, co jest obecnie Instytutem Marketingu Treści, byliśmy znani jako Junta42. Junta42 rozpoczęła działalność w 2007 roku jako lider branży w dopasowywaniu treści w marketingu. Chociaż Junta42 była świetną usługą, marki zaczęły do ​​nas przychodzić po dodatkową edukację w zakresie content marketingu. Aby odpowiedzieć na wezwanie, w 2011 roku opracowaliśmy CMI, Content Marketing World i magazyn CCO.
CMI została założona przez Joe Pulizzi, czołowego ewangelistę content marketingu. Joe, przedsiębiorca, mówca i autor zajmujący się marketingiem treści, żarliwie wierzył, że istnieje lepszy sposób na marketing dla marek niż sposób, w jaki robiły to w przeszłości. CMI jest kulminacją tych przekonań.
Chociaż w ciągu ośmiu lat osiągnęliśmy wiele, ciężko pracujemy nad ulepszaniem i ciągłym rozwojem branży. CMI nie zatrzyma się, dopóki nie przestanie istnieć potrzeba edukacji content marketingowej.

contentmarketinginstitute.com

Misja Content Marketing Institute contentmarketinginstitute.com

Content Marketing Institute to wiodąca globalna organizacja edukacyjna i szkoleniowa w zakresie content marketingu, ucząca marki korporacyjne, jak przyciągać i zatrzymywać klientów poprzez atrakcyjne, wielokanałowe opowiadanie historii. Wydarzenie Content Marketing World organizowane przez CMI, największe wydarzenie poświęcone content marketingowi, odbywa się każdej jesieni w Cleveland w stanie Ohio, a ContentTECH Summit odbywa się każdej wiosny w San Diego w Kalifornii. CMI publikuje Chief Content Officer dla kadry kierowniczej oraz zapewnia doradztwo strategiczne i badania content marketingowe dla niektórych z najbardziej znanych marek na świecie. Obejrzyj ten film, aby dowiedzieć się więcej o CMI. Content Marketing Institute jest organizowany przez Informa Connect.

contentmarketinginstitute.com

 

Konferencja Content Marketing World to spotkanie osób zajmujących się content marketingiem.
Konferencja FMA gromadzi tysiące marketerów na tydzień niesamowitych prezentacji, seminariów informacyjnych i niesamowitego networkingu.
#CMWorld to oficjalny hashtag konferencji.
Content Marketing Institute, Informa, organizuje coroczne wydarzenie o nazwie „CMWorld”.

Co wyróżnia konferencje marketingowe od innych?

W stale zmieniającej się dziedzinie marketingu uczestnictwo w konferencjach jest jednym z najlepszych sposobów na wyprzedzenie konkurencji. Konferencje marketingowe to masowe spotkania ludzi z tej samej firmy, którzy spotykają się, aby dowiedzieć się więcej o marketingu.
Jeśli przypadkiem trafiłeś na tę stronę, oto najważniejsze definicje marketingowe:

Czym jest content marketing i jak działa?

Marketing treści to podejście marketingowe, które obejmuje opracowywanie i udostępnianie odpowiednich artykułów, filmów, podcastów i innych materiałów w celu przyciągnięcia, zaangażowania i zatrzymania konsumentów. Ta strategia przekazuje wiedzę, zwiększa rozpoznawalność marki i sprawia, że ​​Twoja firma jest zawsze na uwadze, gdy nadejdzie czas, aby kupić to, co sprzedajesz.

 

Zobacz również: 

Nasza oferta: