Strategie ustalania stawek Google Ads

  • Share

Strategie ustalania stawek Google Ads. Po skonfigurowaniu kampanii reklamowych i uruchomieniu śledzenia nadszedł czas, aby rozpocząć licytację. Pamiętaj, że twoja pozycja w Google Ads zależy od tego, jak licytujesz. Chociaż wysokość stawki będzie zależeć od budżetu i celów, istnieje kilka strategii i ustawień stawek, o których powinieneś wiedzieć, rozpoczynając płatną kampanię.

Licytacja automatyczna a ręczna

Masz dwie możliwości określania stawek za słowa kluczowe - zautomatyzowane i ręczne. Oto jak działają:

  • Automatyczne licytowanie stawia Google w fotelu kierowcy i umożliwia platformie dostosowanie stawki w oparciu o konkurentów. Nadal możesz ustawić maksymalny budżet, a Google będzie działać w pewnym zakresie, aby dać Ci najlepszą szansę na wygraną w ramach tych ograniczeń.
     
  • Samodzielne określanie stawek pozwala ustawić stawki dla grup reklam i słów kluczowych, co daje szansę na ograniczenie wydatków na reklamy o niskiej skuteczności.

Licytacja według wyszukiwanych haseł

Frazy BRENDOWE to takie, które zawierają nazwę Twojej firmy lub unikalną nazwę produktu, na przykład „wózek espiro”. Toczy się wiele dyskusji na temat tego, czy licytować na frazach marki (brendowych). Po jednej stronie debaty licytowanie na warunkach, które prawdopodobnie przyniosą organiczne wyniki, może być postrzegane jako strata pieniędzy.

Z drugiej strony licytacja na tych frazach wyświetla domenę w TOP wyników wyszukiwania i pomaga konwertować potencjalnych klientów, którzy są dalej na kole zamachowym czyli ponieżej TOP3 . 

Kolejnym argumentem przemawiającym za licytowaniem na warunkach brendowych jest to, że konkurenci mogą licytować je i tym samym zajmować TOP3, które powinny należeć do ciebie.

Koszt pozyskania (CPA)

Jeśli pomysł wydawania pieniędzy na przekształcanie potencjalnych klientów w potencjalnych klientów sprawia, że ​​czujesz się nieswojo, możesz zamiast tego ustawić CPA i płacić tylko wtedy, gdy użytkownik przekształci się w klienta. Chociaż ta strategia ustalania stawek może kosztować więcej, możesz pocieszyć się wiedząc, że płacisz tylko za pozyskanie płacącego klienta. Ta strategia ułatwia śledzenie i uzasadnianie wydatków na reklamę.

Dodatkowe zasoby do optymalizacji reklam Google

Twój tekst reklamy i nagłówek to nie jedyny element, który przyczyni się do sukcesu kampanii płatnej. Nakłonienie użytkownika do kliknięcia to dopiero początek… powinien dotrzeć na stronę docelową zoptymalizowaną pod kątem konwersji, a następnie przejść do strony z podziękowaniami, która mówi mu, co dalej.

Jeśli chcesz, aby Twoje reklamy Google generowały wykwalifikowanych potencjalnych klientów i klientów, sprawdź te dodatkowe zasoby i wykorzystaj je jako wytyczne podczas konfigurowania kampanii Google Ads.

Rozpocznij kampanię

Biorąc pod uwagę zasięg i autorytet, Google Ads powinien być częścią Twojej płatnej strategii. Skorzystaj ze wskazówek, które omówiliśmy, aby rozpocząć, i pamiętaj o dopracowywaniu i iteracji podczas pracy. Nie ma czegoś takiego jak kampania Google Ads, która nie działa - są tylko te, które wymagają nieco więcej pracy. Korzystając ze strategii i informacji podanych powyżej, masz wszystko, czego potrzebujesz, aby utworzyć udaną kampanię reklamową Google, która generuje kliknięcia i konwertuje potencjalnych klientów.

 

Zobacz pozostałe tematy Google ads: